Polskie Stowarzyszenie Diabetyków
Facebook

Ważne informacje

SZKOLENIE

W dniu  30 marca 2017r. o godzinie 14.30 w Centrum Organizacji Pozarządowych / Konin, ul. 3 Maja 1-3 / odbędzie się wykład i warsztaty szkoleniowe na temat "Wiosna - jak zacząć żyć aktywnie ?", poprowadzone przez mgr Beatę Stepanow.

                                                                              Zapraszamy


Jedziemy w BIESZCZADY - / 29.05 - 03.06. 2017 r. /  Będziemy zwiedzać Polańczyk, Przemyśl, Łańcut i wiele innych urokliwych miejsc.
 2 marca 2017 roku proponujemy wyjazd do Teatru Muzycznego w Poznaniu na spektakl "Nie ma jak lata 20., lata 30". To spektakl opowiadający o przedwojennej Polsce, składający się z wiecznie żywych przebojów w specjalnych aranżacjach. Przedstawienie wyreżyserowane przez Artura Hofmana, przeniesie widzów w świat kina międzywojennego, ukazując klimat, jaki towarzyszył kultowym scenom odgrywanym przez Eugeniusza Bodo, Lodę Halamę czy Hankę Ordonównę. Scenariusz spektaklu opracował Ryszard Marek Groński, scenarzysta słynnego przeboju filmowego Lata 20., lata 30. Całość musicalu została osnuta wokół wątku kręcenia filmu przez dwóch hochsztaplerów, którzy organizują casting do swojej produkcji. Oglądając na scenie przesłuchania, usłyszymy najbardziej znane piosenki międzywojnia: "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "To ostatnia niedziela", "Jesienne róże", "Miłość ci wszystko wybaczy", „Ach, te baby”…  Niezapomniane melodie wykona zespół Teatru Muzycznego pod batutą Agnieszki Nagórki. 

Chętnych na wyjazd prosimy o zgłoszenia w biurze Zarządu.


Badanie stopy cukrzycowej odbędzie się 24 stycznia 2017r.     w siedzibie OR PSD. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci odbycia badania. Serdecznie zapraszamy.  


GEERS - profesjonalna kontrola słuchu jest idealnym środkiem zapobiegawczym przeciwko postępującej utracie słuchu. Badanie słuchu dla członków naszego Stowarzyszenia odbędzie się               15 listopada 2016 r. w siedzibie  OR PSD od godziny 11.00 - 15.00Badanie stopy cukrzycowej odbędzie się 09 czerwca br. w siedzibie OR PSD. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci odbycia badania. Serdecznie zapraszamy.
W dniu 19 maja br.  o godzinie 1800Klub Zdrowia w Centrum Organizacji Pozarządowych na ulicy  3 Maja 1-3 zaprasza  na spotkanie, którego tematem będzie walka z cholesterolem.              
Temat : " Cholesterol - jak obniżyć w naturalny sposób? 


·       W dniach 11.06 – 15.06. br. planujemy wycieczkę do Zamościa i Ziemi Zamojskiej z ewentualną możliwością zwiedzania Lwowa. Orientacyjny koszt wycieczki płatnej w 100%, wynosi ok. 650 zł.

Więcej informacji podamy w drugiej połowie maja.

Zapisy w siedzibie stowarzyszenia - jest jeszcze około 15 wolnych miejsc. Zapraszamy.

UWAGA: Należy zabrać z sobą ważny paszport.

XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Diabetyków na Jasną Górę w Częstochowie

 -  odbędzie się 10 czerwca 2016 roku. Chętnych do odbycia pielgrzymki prosimy o zgłoszenie się w siedzibie Stowarzyszenia lub kontakt telefoniczny bądź e-mailowy.

XXXV-lecie PSD i ogólnopolskie obchody Dnia Diabetyka

 11 czerwca 2016 r.  Częstochowa

 Więcej wiadomości na stronie Zarządu Głównego  www.diabetyk.org.pl 
Zapraszam na spotkanie Klubu Zdrowia 

w dniach 8 i 9 lipca - Centrum Organizacji Pozarządowych 

 ul. 3 Maja 1-3, godz. 18.00.

Gościem i prelegentem będzie dr Roman Pawlak.

Tematy spotkań:

 1) Profilaktyka i leczenie chorób serca.

 2) Jak rozpoznać wiarygodne informacje dietetyczne i zdrowotne?

 

1)Choroby serca są najczęstszą przyczyna śmierci w Polsce i wielu innych krajach świata. Jakie czynniki wpływają na powstanie tych chorób? Jak leczyć choroby serca bez leków,  bypassów i innych tradycyjnych metod? 
 
2)Którą dietę powinieneś praktykować? Wysokobiałkowa, niskotłuszczowa, wysokowęglowodanowa? Jak w gąszczu sprzecznych ze sobą informacji dietetycznych i zdrowotnych rozpoznać te, które są wiarygodne? 
 
W programie również:
1) Wypożyczalnia książek;
2) Degustacja i przepisy.
 
Zpraszam
Dorota Skąpska
 
Dr Roman Pawlak jest profesorem odżywiania i dietetyki na East Carolina University w Greenville w USA. Studia doktoranckie ukończył na University of Southern Mississippi. Na swojej uczelni wykłada: Odżywianie a choroby,  Dietetyka wegetariańska, (Odżywianie w różnych etapach życia i  Dietetyka w ujęciu naukowym. Dr Pawlak jest członkiem American Society of Nutrition i American Dietetic Association. Był członkiem ekspertów komisji Evidence Analysis przy American Dietetic Association dotyczącej diety wegetariańskiej. Szczególnym zainteresowaniem profesora Pawlaka jest profilaktyka dietetyczna realizowana w oparciu o działalność kościołów i placówek społecznych. Roman Pawlak jest autorem książek: "Sposób na cukrzycę", "Zatrzymać młodość", "W obronie wegetarianizmu", "Zdrowe odżywianie bez tajemnic. Jak w gąszczu informacji o dietach zachować zdrowy rozsądek", "Jestem mamą. Jestem wegetarianką" oraz współautorem książki "Matka wegetarianka i jej dziecko". Badania naukowe dr. Pawlaka opublikowane są w amerykańskich i międzynarodowych pismach naukowych, takich jak Nutrition Reviews, American Journal of Preventive Medicine, European Journal of Clinical Nutrition i Journal of Nutrition Education and Behavior.